مهریه

چهارشنبه 13 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 21:42

میگن پادشاهان قاجار از وقتی که دخترکان کمر باریک و مو طلایی و چشم آبی اروپایی رو که دیدن شروع کردن به تاراج ثروتهای مملکت. به بهانه مداوا و به قصد سفر به کشورهای فرنگ و در اصل کامرانی و کامروانی از فاحشه های اروپایی امتیاز نفت جنوب رو واگذار می کردن: ۶۰ سال. امتیاز توتون و تنباکو خدا سال و ... 

حالا حکایت مهریه برای جوونای ایرانی شده مثل همون واگذاری امتیازات. حاضرن به صورت عندالمطالبه ( بخونید اقساط) بسته به موقعیت اجتماعیشون امتیازات زندگی اومده و نیومدشون رو واگذار کنن به نوباوگان این سرزمین .  

خیلیها مهریه رو هدیه اجباری مرد به زن میدونن که مرد برای اثبات علاقه و عشقش به زن باید بپردازه . حالا اینکه تنها راه ابراز عشق و علاقه تقدیم سکه های طلاست و یا اینکه چرا زن نباید عشفشو ابراز کنه بمونه .  

یه سری آدمهای دیگه هم هستند که مهریه رو ضمانت زندگی زن میدونن. از نظر بنده زندگی که قراره با شک و سوظن شروع بشه معلومه به کجاها می رسه . خوشمزه اینجاست که مرده هنوز خیانتی نکرده و به خاطر جرم ناکرده باید سکه طلا پرداخت کنه تا زنه خیالش راحت باشه ! اینجا کسی هست که به نظرش پرداخت سکه باعث خوشبختی بشه ؟!   

بعد فرض کن من مرد ۵۰۰ تا سکه برای خرید زنم پرداخت کرده باشم. اگه یه موقع بیام خونه و خواسته جنسیم برآورده نشه پیش خودم میگم ۵۰۰ تا سکه طلا دادم و خمارم؟!  

آقاجان ! خودتون بهتر از من میدونید. این شیوه ازدواج خرید و فروش انسانیته ! فکرشو کن ۵۰۰ سال بعد چقدر با تمسخر به این آدابمون نگاه می کنن ! 

پ.ن: فکر کنم باید به این موضوع اشاره کنم که صدا و سیما و فارسی وان دوبال یک پرنده هستند و هر دو یک کار می کنند. حالا من نمیخوام در حال حاضر بدبین باشم و بگم  پشت پرده خبراییه ! 

پ.پ.ن: دوستانی که نگران بودند و ابراز لطف می کنند ازتون ممنونم. فعلا درگیر کار مضاعف هستم و حتی برای خوابیدن وقت کم میارم .

پ.پ.پ.ن: اینجا کماکان یه وبلاگ فلسفی برای بیان آرای بزرگان این عرصه هست . چون بنده غیر از نقل قول آرای این بزرگان چیز دیگه ای بلد نیستم و استعداد نوشتن و خیالپردازی هم ندارم. احساساتمو هم واسه خودم نگه میدارم.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo