ریاضیات زندگی

دوشنبه 8 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 22:04

تقریبا همه شما با منحنی سینوس آشنا هستید. با اندکی تقریب و اغماض می توان گفت: انسانها در دوران زندگی خود مسیری مشابه با این منحنی رو سپری می کنند. عده ای از آدمها در فاز مثبت این سینوس زندگانی گام بر می دارند و گروهی دیگر که جلوتر و یا عقب ترند در فاز منفی و با گذشت زمان افرادی که در فاز مثبت زندگی بودند وارد فاز منفی می شوند و بر عکس و این جبر مسیر زندگی آدمهاست که از پیش تعیین گردیده است و کسی توان فرار از این مسیر را ندارد.اما بدان و آگاه باش که تو قادری دامنه و دوره تناوب حرکت زندگانیت را در این مسیر سینوسی تعیین کنی. 

منحنی سینوس زندگی عده ای بسته به ظرفیت روانی و تعادل عاطفی و پیشینه ژنتیکیشان دامنه بزرگتری دارد و در نتیجه مدت زمان بیشتری را در فاز مثبت یا منفی می گذرانند و وصال و فراقشان عمق بیشتری دارد و منحنی زندگی عده ای نیز دامنه کوتاهتری دارد و شادی و غم سطحی تری را تجربه می کنند.  

هستند افرادی هم که از نقطه صفر منحنی سینوس خود می گذرند. افرادی بی انگیزه که بسته به وضعیت و مسیر زندگانی خود عنقریب وارد فاز مثبت یا منفی می شوند. 

می خواهم بدانم تو کجای منحنی سینوسی زندگیت قرار داری؟!   

 پ.ن: توابع مثلثاتی که هیچ . بقیه توابع عالم را می توان با استفاده از تبدیل فوریه به تابع سینوس تقریب زد. پس هیچگاه نپرس چرا سینوس !

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo